MESTERSÉGES INTELLIGENCIA ÉS AZ ANIMÁCIÓ – KONFERENCIA ÉS KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS

Május 28., szerda 14:00
Hírös Agóra / 32-es terem
Házigazda és moderátor: Marinov Gábor, animációs szakember, stúdióvezető
PROGRAM:
14:00–14:10
Ünnepélyes köszöntők:
Mikulás Ferenc (a Kecskemétfilm ügyvezető igazgatója, a KAFF fesztiváligazgatója), Marinov Gábor (a Moonrock Animációs Stúdió vezetője)
14:10–14:45
Szabó Lóránt (Neumann János Egyetem, Mesterséges Intelligencia Tudásközpont vezetője): Mesterséges intelligencia alapjai az animációban
A mesterséges intelligencia mint a számítógép-tudomány része, fejlődéstörténete, különös tekintettel az animációhoz kapcsolódó generatív modellekre.
14:45–15:20
Marinov Gábor: Mesterséges intelligencia és az animáció: az elkerülhetetlen forradalom küszöbén
Mesterséges intelligencia alapú eszközök használata az animációkészítésben: barát, ellenség vagy csupán egy újabb eszköz a kezünkben? A mesterséges intelligencia egyre hangsúlyosabb szerepet kap a kreatív iparágakban – így az animációban is. De hogyan alakítja át a munkafolyamatokat, a vizuális gondolkodást és magát az alkotói szerepet? Az előadás a Moonrock Animációs Stúdió gyakorlati tapasztalatain keresztül mutatja be, hogyan épül be az MI az animációkészítés különböző szakaszaiba – az ötleteléstől és látványtervezéstől kezdve egészen a látvány végső formába öntéséig. A technológiai kérdések mellett hangsúlyt kapnak az esztétikai és etikai dilemmák is. A cél nem csupán az aktuális trendek feltérképezése, hanem egy lehetséges jövőkép felvázolása is – egy olyan korszaké, ahol az MI új megvilágításba helyezi a kreatív folyamatokat, és ahol a mozgóképművészet évszázados határvonalai is elmosódhatnak.
15:20–15:45
Madácsi Imre, Rozslay Miklós, Sárközi András (hangmérnökök, sound designerek, Gaston Stúdió): Ahogyan ma az animációt halljuk – A színészek, sound design és filmzene helyzete az MI korában
Életünk számos területéhez hasonlóan a filmes és animációs hangtervezés terén is új távlatokat nyit meg a mesterséges intelligencia. Felváltja a színészeket az MI által generált hang? Mennyiben változtatja meg az MI a sound design készítését? Milyen az MI segítségével készülő filmzene? Az előadás érdekes példákon keresztül mutatja be az MI hangutómunkában betöltött szerepét, művészi, szakmai és jogi megfontolásait.
15:45–16:15
Dr. Békés Gergely (ügyvéd, a Szerzői Jogi Szakértő Testület tagja): Mit kezd a szerzői jog a MI-vel?
Az előadás pillanatképet ad a szerzői jog és a genMI kapcsolatáról egy olyan időszakban, amikor az MI használatának rohamos terjedése miatt érzékelhetővé vált a szerzők és előadók rohamos piacvesztése. Az előadás érinti a tanítási adatok, a promptok és kimenetek kérdéskörét, valamint a szabályozási trendeket.
16:15–16:20
Zárszó: Marinov Gábor
16:20–16:30
Szünet
16:30–17:30
Kerekasztal-beszélgetés az előadók részvételével
Résztvevők: Dr. Békés Gergely, Madácsi Imre, Rozslay Miklós, Szabó Lóránt
Moderátor: Marinov Gábor