Fejléc
en hu

MESTERSÉGES INTELLIGENCIA ÉS AZ ANIMÁCIÓ – KONFERENCIA ÉS KEREKASZTAL-BESZÉLGETÉS

Május 28., szerda 14:00

Hírös Agóra / 32-es terem

Házigazda és moderátor: Marinov Gábor, animációs szakember, stúdióvezető

PROGRAM:

14:00–14:10

Ünnepélyes köszöntők:

Mikulás Ferenc (a Kecskemétfilm ügyvezető igazgatója, a KAFF fesztiváligazgatója), Marinov Gábor (a Moonrock Animációs Stúdió vezetője) 

14:10–14:45

Szabó Lóránt (Neumann János Egyetem, Mesterséges Intelligencia Tudásközpont vezetője): Mesterséges intelligencia alapjai az animációban 

A mesterséges intelligencia mint a számítógép-tudomány része, fejlődéstörténete, különös tekintettel az animációhoz kapcsolódó generatív modellekre.

 

14:45–15:20

Marinov Gábor: Mesterséges intelligencia és az animáció: az elkerülhetetlen forradalom küszöbén

Mesterséges intelligencia alapú eszközök használata az animációkészítésben: barát, ellenség vagy csupán egy újabb eszköz a kezünkben? A mesterséges intelligencia egyre hangsúlyosabb szerepet kap a kreatív iparágakban – így az animációban is. De hogyan alakítja át a munkafolyamatokat, a vizuális gondolkodást és magát az alkotói szerepet? Az előadás a Moonrock Animációs Stúdió gyakorlati tapasztalatain keresztül mutatja be, hogyan épül be az MI az animációkészítés különböző szakaszaiba – az ötleteléstől és látványtervezéstől kezdve egészen a látvány végső formába öntéséig. A technológiai kérdések mellett hangsúlyt kapnak az esztétikai és etikai dilemmák is. A cél nem csupán az aktuális trendek feltérképezése, hanem egy lehetséges jövőkép felvázolása is – egy olyan korszaké, ahol az MI új megvilágításba helyezi a kreatív folyamatokat, és ahol a mozgóképművészet évszázados határvonalai is elmosódhatnak.



15:20–15:45

Madácsi Imre, Rozslay Miklós, Sárközi András (hangmérnökök, sound designerek, Gaston Stúdió): Ahogyan ma az animációt halljuk – A színészek, sound design és filmzene helyzete az MI korában

Életünk számos területéhez hasonlóan a filmes és animációs hangtervezés terén is új távlatokat nyit meg a mesterséges intelligencia. Felváltja a színészeket az MI által generált hang? Mennyiben változtatja meg az MI a sound design készítését? Milyen az MI segítségével készülő filmzene? Az előadás érdekes példákon keresztül mutatja be az MI hangutómunkában betöltött szerepét, művészi, szakmai és jogi megfontolásait.

15:45–16:15

Dr. Békés Gergely (ügyvéd, a Szerzői Jogi Szakértő Testület tagja): Mit kezd a szerzői jog a MI-vel?

Az előadás pillanatképet ad a szerzői jog és a genMI kapcsolatáról egy olyan időszakban, amikor az MI használatának rohamos terjedése miatt érzékelhetővé vált a szerzők és előadók rohamos piacvesztése. Az előadás érinti a tanítási adatok, a promptok és kimenetek kérdéskörét, valamint a szabályozási trendeket.

16:15–16:20

Zárszó: Marinov Gábor

16:20–16:30

Szünet

16:30–17:30

Kerekasztal-beszélgetés az előadók részvételével 

Résztvevők: Dr. Békés Gergely, Madácsi Imre, Rozslay Miklós, Szabó Lóránt 

Moderátor: Marinov Gábor

 

 

MNB logo
NKA logo
NMHH logo
Kecskemét címere
MMA logo
MTVA logo
Mercedes
Steel Flex
Tisza Mozi
Horváth Építőmester Zrt.
Hovány
Print 2000
Félegyházi Pékség
NFI logo
Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület
Focus Fox Stúdió
Kefag Zrt.
Malom Mozi
Malom Parkoló
Városrendészet

Deltaplast
Dot & Line
Kecskeméti Médiacentrum
RTL
TV2
M5
Gaston
Budapesti Metropolitan Egyetem
MOME
Raster Stúdió
Bestcom
Beszélő köntös
Cinefort
Cinemon
Jampolo
Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek
Primanima
Visual
Institut Francais

Hotel Három Gúnár
Varga Tanya
Hotel Centrál
Boutique Hotel Center
Kecskemétfilm
Katona József Könyvtár
Hírös Agóra